Prelekcje (lista) | Prelekcje (opisy) | Warsztaty (lista) | Warsztaty (opisy)

Dzień 2 – Prelekcje

GODZINATEMAT PRELEKCJIPRELEGENT
08:00 –
09:00
Rejestracja
09:00 – 09:30RozpoczęcieKonferansjer
09:30 – 10:00Kultura organizacyjna i wartości w projekcie – pakiet startowy: znaczenie i praktyczne przykładyWojciech Dymowski
10:00 – 10:30Statusy programowe w procesie Zarządzania Projektami w POSTDATAMarcin Stefański & Jerzy Łuczak
10:30 – 11:00Zwinność plus klasyka czyli jak zbudować lotnisko w stylu AgileŁukasz Filut
11:00 – 11:15Przerwa kawowa
11:15 – 12:15Panel dyskusyjny: Organizacja pożytku publicznego: Praca? Misja? Czy praca z misją?Fundacja Potrafię Pomóc Stowarzyszenie Wiosna
12:15 – 12:45Zwiększanie konkurencyjności dzięki analizie funkcjonalności i kosztów od koncepcji do wdrożeniaGrzegorz Samorek
12:45 – 13:15ECommerce, retail. Klient wybiera. Strategia unified experience na podstawie case study
Filip Iwański
13:15 – 14:00Przerwa obiadowa
14:00 – 14:30Odkrywanie wartości w projekcie NPD – studium przypadkuKarolina Rucińska
14:30 – 15:30Jak zostać CEOs w XXI wieku? (Keynote)Joanna Mosur
15:30 – 15:45Przerwa kawowa
15:45 – 16:45Do we not all want to be an inspirational leader? (Keynote)Uruel Wernans
16:45 – 17:00Mowa finałowaPMI

(pełna wersja z opisami, poniżej)

Dzień 2 – Warsztaty

TIMETITLETRAINER
09:15 – 11:15
(sala Ateny)
Przekazanie i przejęcie projektu – zapewnienie ciągłości działania firmyAleksandra Sylwester-Kanofocka
09:15 – 11:15
(sala Bruksela)
Od IMPRO do PRO profesjonalna improwizacja kluczowym aspektem w sukcesieMartyna Krawczyk
09:15 – 11:15
(sala Amsterdam)
Gra symulacyjna TeamFlow Jerzy Stawicki & Dariusz Ciechan
11:15 – 13:15
(sala Amsterdam)
Lessons learned, czyli jak zamieniać porażki w złoto?Jarosław Łojewski
11:15 – 13:15
(sala Ateny)
ProjectLab: ubrudź ręce, oczyść umysłAgnieszka Makarowicz, Przemysław Herman
11:15 – 13:15
(sala Bruksela)
Lepsza współpraca w zespole projektowym, czyli
czego dowiesz się o sobie grając w karty? Kluczem do
lepszego rozumienia innych jest lepsze poznanie i zrozumienie siebie
Magdalena Kotowska
14:00 – 16:00
(sala Amsterdam)
Więzienie nakazowych frameworkówMichał Mądry
14:00 – 16:00
(sala Ateny)
Team just wanna have fun – warsztaty i rytuały
kreatywne przynoszące efekty
Paulina Augustowska
14:00 – 16:00
(sala Bruksela)
Przychodzi PM do lekarza… help yourselfWojciech Dymowski

(pełna wersja z opisami, poniżej)


Dzień 2 – Prelekcje, opisy

GODZINATEMAT PRELEKCJI
09:30 – 10:00Kultura organizacyjna i wartości w projekcie – pakiet startowy: znaczenie i praktyczne przykłady
[Wojciech Dymowski]

“Quiet quitting” dotyczy Twojego projektu lub programu czy tego chcesz czy nie i pora na poważnie wziąć się za pracę z wartościami – na co dzień. “W działach dopasowanych kulturowo jest o 30% mniejsza rotacja”.
“Sukces zależy od tego czy zespół potrafi sięgać po wyższe cele”. A to zaczyna się od wspólnego poczucia misji i wartości. Zarządzanie kulturą w organizacji projektowej… zaczyna się od zespołu projektowego.
Czy wiecie w zespole co jest dla Was ważne? Kiedy i jak podsycać dbanie o wspólne wartości? Kilka sprawdzonych, praktycznych i prostych “tricków”. A jeśli nie macie zdefiniowanych wartości – mała podpowiedź: jakie wartości mogą łączyć zespoły projektowe.
Zapraszam na skrócony pakiet startowy, ale efekt kuli śniegowej… może wywołać rewolucję!
10:00 – 10:30Statusy programowe w procesie Zarządzania Projektami w POSTDATA
[Marcin Stefański & Jerzy Łuczak]

Na własnym przykładzie opowiedzą i pokażą, jak radzimy sobie z rozwojem wielu produktów w ramach wielu projektów. Od wspólnego przeglądu ryzyk, przez przydzielanie i monitorowanie zadań do wykonania, po działania usprawniające nasze własne procesy. Dlaczego warto podzielić świat produktów na programy i jak w czasie krótkiego spotkania dzielić się tą informacją i podejmować właściwe decyzje projektowe i programowe. O tym, jak pomóc w tym może odpowiednio przygotowany status programu, jakich narzędzi i technik używają.
10:30 – 11:00Zwinność plus klasyka czyli jak zbudować lotnisko w stylu Agile
[Łukasz Filut]

Czy można zbudować duże lotnisko w 2,5 roku? Tak, można. Łukasz zaprezentuje metodyczną stronę pracy nad dużym projektem na przykładzie budowy lotniska w Stambule i opowie, jak w projektach budowlanych można (a nawet trzeba) wprowadzać metody zwinne.  Skupi się na łączeniu elementów tradycyjnych, takich jak budżety czy fazy projektu ze Scrumem i podejściem Agile. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak szukać wiedzy, jak uczyć nowych metod, jakie są największe różnice kulturowe oraz co z nimi robić.
11:15 – 12:15Panel dyskusyjny: Organizacja pożytku publicznego: Praca? Misja? Czy praca z misją?
[Fundacja Potrafię Pomóc Stowarzyszenie Wiosna]

Popularność organizacji pożytku publicznego w Polsce i na świecie z roku na rok rośnie, ponieważ chcemy znaleźć przestrzeń na to, aby wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. Jak dużo pracy potrzebuje włożyć wolontariusz, aby dobrze organizować i wykonywać zadania w organizacji non-profit? Czy nie jest to drugi etat dla osoby pomagającej? Warto zastanowić się nad tym, czy w stowarzyszeniach i fundacjach są zasoby i przestrzeń na zatrudnienie specjalistów danej branży, a nie jedynie na działalność wolontariacką, czyli osoby z „wolnym czasem” po pracy. NGO jak każda inna organizacja potrzebuje środków, również pieniężnych. Czy nie jest czasami tak, że potrzebujemy znaleźć fundusze na wynagrodzenia dla wolontariuszy? Czy nie powinniśmy wesprzeć organizacji non-profit „sprawniejszymi” zasobami, aby działania przynosiły wymierne efekty? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadzi Magdalena Sobantka – Członek Zarządu PMI PC ds. NGO.
12:15 – 12:45Zwiększanie konkurencyjności dzięki analizie funkcjonalności i kosztów od koncepcji do wdrożenia
[Grzegorz Samorek]

Kreowanie konkurencyjności dzięki przewadze cenowej nie jest niczym nowym. Wyzwaniem jest ustalenie jaka jest realna wartość produktu dla klienta.
Jak budować przewagę konkurencyjną skupiając się na kluczowej dla użytkownika funkcjonalności produktu, zachowując przy tym transparentności kosztów poszczególnych funkcjonalności? Co projektant narysował, co klient oczekiwał, a za co zapłacił? Zapraszam na krótką podróż przez analizę funkcjonalności oraz estymację kosztów produktu na różnym etapie życia produktu
12:45 – 13:15ECommerce, retail. Klient wybiera. Strategia unified experience na podstawie case study
[Filip Iwański]

Klienci nie kupują produktów, kupują doświadczenie, a obsługa klienta jest już od wielu lat polem bitwy dla marek. Satysfakcja klienta przekłada się na większą sprzedaż, a kryzysy na polu obsługi klienta mogą być początkiem końca marki. Ponadto, sama marka, kiedy jest niespójna w obrębie wszystkich punktów styku, też zaczyna tracić w oczach klienta. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Tak, wdrożenie strategii Unified Ecommerce – nie tylko może przełożyć się to na znakomitą obsługę klienta, ale też na zadowolenia i satysfakcję zespołu tworzącego produkty cyfrowe. O tym jak należy to zrobić opowie Filip na przykładzie case study wdrożenia Unified Experience dla marki Outhorn.
14:00 – 14:30Odkrywanie wartości w projekcie NPD – studium przypadku
[Karolina Rucińska]

Podczas Kongresu Karolina omówi studium przypadku projektu NPD (New Product Development, w którym Al odgrywa główną rolę. Rewolucja w tym projekcie nosi nazwę – wartość. Co sądzisz o wartości realizowanych projektów? Czy myślisz o wartości tak często, jak o zakresie, czasie, kosztach i jakości? Karolina odpowie na te pytania podczas swojego wystąpienia, a uczestnicy dowiedzą się również jak budować zaangażowanie w projekcie oraz jakie są kluczowe wnioski z projektu NPD skupionym na wartości.
14:30 – 15:30Jak zostać CEOs w XXI wieku? (Keynote)
[Joanna Mosur]

Biznes to ludzie. Jeśli chcesz więc go rozwinąć musisz znać osoby o odpowiednim profilu. Ostatnia rewolucja – pandemia ograniczyła nam możliwości nawiązywania kontaktów. Jednocześnie wyzwoliła zew wolności i spowodowała “ciche odejścia” skłaniając wiele osób pracujących na etacie do rozpoczynania pobocznie swojej ścieżki przedsiębiorczości. Czy warto? Co na ten temat mówią trendy? Jak zostać przedsiębiorcą w dobie rewolucji? Jak skalować biznes na całą Polskę i za granicę? Jakie są niezbędne narzędzia CEO w świecie Web 2.0?
15:45 – 16:45Do we not all want to be an inspirational leader? (Keynote)
[Uruel Wernans]

How to be a leader who is blessed that others see as their inspiration in which they find a vision, passion, drive, energy, empowerment, growth and commitment for themselves and the company. How it is helping him to drive an agility journey through all layers of the organization.
Bring in and preserve talent, help understanding our new generation X,Y,Z and retain our existing employees. How you can lead by example, focus on people, encourage new ideas, shaping teams together, creating growth opportunities and celebrate success.

Dzień 2 – Warsztaty, opisy

TYTUŁ / opis
09:15 – 11:15 | Slot 1
sala LondynPrzekazanie i przejęcie projektu – zapewnienie ciągłości działania firmy
[Aleksandra Sylwester-Kanofocka]

Kierownicy projektów rzadko posiadają luksus rozpoczynania projektu od zera. W większości przypadków, kiedy zarządzają projektem, został on już rozpoczęty i prowadzony w określonym czasie przez kogoś innego przed nimi. Z drugiej strony, kierownicy projektów mogą znaleźć się w sytuacji konieczności “przekazania” projektu nowemu kierownikowi. Przekazanie projektu jest procesem, a nie datą, dlatego istotne jest zrozumienie głównych wyzwań, kroków, ryzyk z nim związanych, jak również potencjalnego negatywnego wpływu na projekt, biznes i widoczność firmy, wynikającego z braku prawidłowego przekazania projektu. Opracowany Aleksandrę proces przejęcia/przekazania oraz protokół przekazania/lista kontrolna są całkowicie niezależne od metodologii wykorzystywanej do prowadzenia projektu (Waterfall, Agile, itp.), branży czy kompleksowości projektu, dlatego mogą być szeroko stosowane i/lub adaptowane.
sala BrukselaOd IMPRO do PRO profesjonalna improwizacja kluczowym aspektem w sukcesie
[Martyna Krawczyk]

Warsztat: “Od IMPRO do PRO” – profesjonalna improwizacja kluczowym aspektem w sukcesie
Czy Twoje działania zawsze są zaplanowane? Będąc międzynarodowym projekt managerem pewnie tak. A co się stanie gdy nagle ktoś Ci przerwie, wyłączy prąd, poprosi o last minute przeprowadzenie prezentacji, zgubisz krawat albo zapomnisz wziąć swoich danych? Martyna pokaże Ci narzędzia i techniki, które pomogą stać Ci się jeszcze lepszym i skuteczniejszym PM. Będzie on podzielony na część teoretyczną i praktyczną, zabierz ze sobą naładowany oraz zaktualizowany telefon. Jesteś gotowy wejść na swój kolejny #nextlevel, otwarty na nowe doświadczenia i pragniesz w życiu więcej? Więcej wiedzy , więcej narzędzi i więcej dobrej energii, aby realizować swoje cele na arenie międzynarodowej? Zapraszamy Cię na dynamiczny i angażujący warsztat, który na zawsze pozostanie już w twej pamięci.
sala Warszawa Gra symulacyjna TeamFlow
[Jerzy Stawicki & Dariusz Ciechan]

Podczas Kongresu Jerzy i Dariusz  poprowadzą warsztat w formie gry symulacyjnej, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć efektywnego zarządzania pracą, a także pogłębić znajomości różnych praktyk Flow Managementu. Drogą eksperymentów mają szansę znaleźć efektywne rozwiązania organizacyjne i wprowadzić w symulacji poznane praktyki Flow Management, przybliżające ich do płynnego przepływu i większej współpracy, a także lepszych rezultatów biznesowych. Sami zweryfikują efektywność wprowadzanych rozwiązań i praktyk, analizując wybrane metryki zbierane podczas symulacji.
11:15 – 13:15 | Slot 2
sala WarszawaLessons learned, czyli jak zamieniać porażki w złoto?
[Jarosław Łojewski]

Podczas Kongresu Jarosław poprowadzi warsztat o tematyce “Lessons learned, czyli jak zamieniać porażki w złoto?”. Uczestnicy warsztatów poznają i przećwiczą metody prowadzenia wartościowych dyskusji w środowisku projektowym, zwłaszcza dotyczących popełnionych błędów czy przeżytych porażek. Zobaczą również, jak wybrać i wdrożyć najbardziej wartościowe wyniki lessons learned, a także przeprowadzą dyskusję o czynnikach krytycznych dla dobrego przeprowadzenia tego procesu.
sala LondynProjectLab: ubrudź ręce, oczyść umysł
[Agnieszka Makarowicz, Przemysław Herman]

Żyjemy w świecie różnorodności technologii, pracy hybrydowej i zdalnej. Pracujemy w mało przewidywalnym środowisku. Zarządzamy mnożącymi się zależnościami w projektach i programach prac. Bez przerwy przełączamy kontekst i zadania. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile czasu realnie kosztuje nas bycie w ciągłej zmianie?
 
Sprawdźmy zatem jak wiele tracimy w natłoku zadań. Czy da się odzyskać sekundy? A może nawet minuty czy całe godziny? Jak odkrywać wąskie gardła w procesach którymi zarządzamy? Co więcej: czy powinniśmy skupiać się na usuwaniu utrudnień dla zespołów za wszelką cenę, czy priorytetem jest wartość biznesowa? Tu nie ma łatwych odpowiedzi. Powiecie: “To zależy” – ale czy jest to odpowiedź, z którą chcemy zostać? Wyobraźcie sobie, że ze stoperem w ręku da się zmierzyć czas zadań i zbadać reguły na uproszczonych przykładach, w mikroskali. A w kolejnym kroku – przełożyć wnioski na codzienne aktywności. I jeszcze mieć przy tym wszystkim sporo frajdy.
 
Dołączcie do warsztatów ProjectLab i przygotujcie się na współpracę w zespole. Eksperymentujcie ze zmianami w procesach, obserwujcie i porównujcie jak wpływają na osiągane wyniki. Kolorowe karteczki, nożyczki, stopery; paćkanie się klejem i mazanie markerami, a przy tym wszystkim duża porcja inspiracji i wniosków – to właśnie mamy do zaoferowania. Będzie sporo śmiechu, uśmiechu i praktycznej wiedzy. Widzimy się!  
sala BrukselaLepsza współpraca w zespole projektowym, czyli czego dowiesz się o sobie grając w karty? Kluczem do lepszego rozumienia innych jest lepsze poznanie i zrozumienie siebie
[Magdalena Kotowska]

Magdalena podczas Kongresu przeprowadzi warsztat „Lepsza współpraca w zespole projektowym, czyli czego dowiesz się o sobie grając w karty? Kluczem do lepszego rozumienia innych jest lepsze poznanie i zrozumienie siebie”. Jego uczestnicy dowiedzą się jakie style myślenia i działania funkcjonują w życiu codziennym i zawodowym, jak je rozpoznać oraz jak na tej podstawie wypracować efektywne sposoby komunikacji. 
14:00 – 16:00 | Slot 3
sala WarszawaWięzienie nakazowych frameworków
[Michał Mądry]

Firmy wykazują skłonności do trzymania się jednej formy podejścia zwinnego, takiej jak Scrum lub SAFe, zamiast skupić się na znalezieniu najlepszego dla danej sytuacji biznesowej. Prawdziwa zwinność organizacyjna nie ma swoich podstaw w sztywnych ramach metodologii, a w wolności. Michał przeprowadzi dla nas warsztat “Więzienie nakazowych frameworków”, w trakcie którego każda osoba pragnąca wyjść poza kategoryczne frameworki agile będzie miała możliwość dowiedzieć się jak wybrać należyte rozwiązanie dla swojego środowiska biznesowego, a także jak zaadaptować zwinność do swoistych wyzwań projektowych i organizacyjnych – jak korzystać z różnych podejść i jak przetransformować zwinne myślenie w zwinną pracę.
sala LondynTeam just wanna have fun – warsztaty i rytuały kreatywne przynoszące efekty
[Paulina Augustowska]

Szczęśliwy pracownik to kreatywny pracownik, jeśli więc szukasz lepszych sposobów na wprowadzenie zmian, wdrażanie innowacji, budowanie mocniejszych więzi w zespole, to ten warsztat jest dla Ciebie. Rytuały i warsztaty kreatywne to bardzo skuteczne narzędzia. Te nieszablonowe praktyki potrafią zmienić kulturę organizacyjną i sprawić by ludziom pracowało się po prostu przyjemniej. O ich skuteczności mogą więcej powiedzieć takie firmy jak Pixar, Airbnb czy Netflix. Poznasz kilka inspirujących przykładów, które z łatwością będziesz mógł wprowadzić niemalże od zaraz, a potencjał drzemiący w Twoim zespole może Cię zaskoczyć.
sala Przychodzi PM do lekarza… help yourself [Wojciech Dymowski]

Mały zestaw praktycznych wskazówek, jak długoterminowo przetrwać w projektach wypracowanych z perspektywy PMa, coacha, mentora, a nawet analizy filozoficznej. Poddane dyskusji i wzbogacone o doświadczenia lub trudne pytania uczestników. Nie chodzi o proste tricki bo takowe nie działają “i już”, ale żeby się podleczyć z niektórych chronicznych problemów, niekoniecznie trzeba zaraz zmieniać całe życie. 
Poruszymy cztery ważne obszary: aktualizacja wiedzy – nie spędzając nad tym mnóstwa czasu; nudne, ale konieczne / ciągłe wyrabianie zdrowych nawyków – inwestując 2×15 min dziennie na początek np. podczas mycia zębów / źródła energii odnawialnej: kto lub co może dać Ci kopa energetycznego / magazynowanie energii, czyli jesteś hybrydą.